Usługi księgowe Warszawa

 

Biura rachunkowe w Warszawie – rynek usług księgowych

Nasza Kancelaria z siedzibą na Mokotowie szczególnie specjalizuje się w obsłudze większych podmiotów, które mają świadomość konieczności ciągłego optymalizowania kosztów ogólnozakładowych. Firmy te oddelegowują obsługę działów pomocniczych na zewnątrz. Podmioty te w ten sposób znacząco obniżają swoje koszty.

Na terenie Warszawy usługi księgowe świadczy ogromna liczba podmiotów, jednak tylko nieliczne są przygotowane do działania w formie outsourcingu. Rynek biur księgowych w Polsce jak i w Warszawie jest nadal rynkiem jednoosobowych firm mikro.

Nadal najważniejszym czynnikiem warunkującym wysoki poziom usług jest człowiek. Wiedza i doświadczenie księgowych to podstawowe kryterium wyboru biura rachunkowego. W ten sposób myśli większość przedsiębiorców i na tej podstawie podejmuje decyzję o współpracy z biurem rachunkowym.
Rzadko zdajemy sobie sprawę, że wiedza nie wystarcza. Co z tego, że księgowi mają wiedzę jeśli sposób wykorzystania tej wiedzy jest zablokowany złymi nawykami, manierami lub – po prostu, brakiem dobrej woli. Każdy z nas na pewno zderzył się z urzędnikiem, którego filozofią było przetrwanie, praca po najmniejszej linii oporu i wyłącznie własny interes. W biznesie dzieją się różne rzeczy i jak na złość nie wszystko chce być takie samo – gdzieś jest jakieś „ale”… Często potrzebujemy znaleźć nieco inne rozwiązanie niż te powszechnie stosowane. Często napotykany problem wymaga bardziej wnikliwego podejścia. Przeciętny księgowy jest od księgowania. Przeciętne księgowanie jest czynnością prostą, mechaniczną i monotonną. Zatem przeciętny księgowy nie musi być orłem. Księgowy to tylko księgowy. Księgowych na rynku są tysiące. Ale znalezienie dobrego księgowego graniczy z cudem!

Kancelaria, której ambicją jest świadczenie usług rachunkowych na wysokim poziomie musi sama uporać się z doborem kadr.

Biuro rachunkowe powinno (przynajmniej teoretycznie) móc skuteczniej „wyłuskać” z rynku wartościowego księgowego. Odpowiednio dobrana kadra całego zespołu finansowego zewnętrznej firmy rachunkowej będzie lepiej się sprawdzać. Przedsiębiorca korzystający z dobrego biura księgowego uzyska więcej niż przedsiębiorca zatrudniający własną księgową. Jedynym plusem posiadania księgowej na etacie jest tylko to, że księgowa ta po prostu jest i… tylko tyle.

Na terenie Mokotowa jesteśmy najprawdopodobniej najlepiej przygotowanym biurem rachunkowym do obsługi większych podmiotów. Doskonale dajemy sobie radę ze spółkami powiązanymi i ze spółkami siostrzanymi na terytorium innych państw UE i z poza UE włącznie. Naszą mocną stroną jest rozliczanie finansowe i doradztwo podatkowe dla spółek prowadzących skomplikowane operacje rynkowe!